Porady

JAK DOBRAĆ ODPŁYW DO KABINY

 

Jak odpowiednio dobrać długość odpływu do kabiny?

Przy kabinie o określonej szerokości np. 90 cm zalecany jest montaż odpływu krótszego, w tym przypadku 80 cm. Producent CED'OR realizuje indywidualne zamówienia na odpływy liniowe, więc można otrzymać odpływ idealnie dopasowany do wymiarów w łazience.

 

Wysokość zabudowy odpływu?

Wybierając odpływ liniowy koniczne jest uwzględnienie wysokości montażowej oraz głębokości, jaką dysponujemy w posadzce. Należy także zwrócić uwagę na odległość między kanałem a rurą kanalizacyjną oraz uwzględnić spadek na rurkach łączących. Producent CED'OR w wprowadził niedawno na rynek nowy odpływ liniowy serii SUPER SLIM, o wysokości zabudowy 4,90 cm. Jest to obecnie jedyny odpływ na rynku o tak niskiej głębokości zabudowy.

 

Rodzaj maskownicy w odpływie liniowym a wpływ na odbiór wody z kabiny?

Woda spływająca po posadzce w kabinie odbierana jest głównie szczelinami między maskownicą a korytkiem. Wzór na maskownicy ma więc nieduży wpływ na odbiór wody. W odwodnieniach marki CED'OR przepustowość wynosi około 40 l/min.

 

O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZY MONTOWANIU ODPŁYWU

 

Dokładne uszczelnienie miejsc szczególnie narażonych na wilgoć!

W kabinie prysznicowej miejscami szczególnie narażonymi na gromadzenie się wody, są narożniki. Producent odwodnień liniowych CED'OR, zaleca swoim klientom szczególną dbałość o prawidłowe uszczelnienie tych właśnie miejsc. Znakomicie sprawdzają się gotowe taśmy uszczelniające oraz profilowane narożniki, wykonane ze specjalnych materiałów odpornych na wilgoć.

 

Dokładne uszczelnienie posadzki!

Aby zapobiec przedostawaniu się wilgoci w posadzkę, przed montażem kafli zaleca się stosowanie hydroizolacji w płynie. Zwyczajna fuga, stosowana do kafli łazienkowych, po pewnym okresie może popękać i tworzyć szczeliny, którymi woda może przedostać się w posadzkę. Producent CED'OR posiada w swojej ofercie hydroizolację IZOLEX IZOFOL FLEX, która jest szczególnie polecana przy montażu odwodnień liniowych. Prawidłowe użycie polega na nałożeniu pędzlem lub wałkiem, dwóch warstw o grubości minimum 1 mm. Po całkowitym wyschnięciu, posadzka jest gotowa do ułożenia kafli.

 

Zachowanie spadku w kierunku odpływu! 
Podczas układania płytek podłogowych, po prawidłowej instalacji kanału odpływu liniowego, należy koniecznie uwzględnić spadek w kierunku odwodnienia. Spadek powinien być zachowany w całym obszarze kabiny prysznicowej. Zalecany minimalny spadek, przy zamontowanym odpływie liniowym, wynosi ok 1 cm na 1 m. 

 

 

Script logo